O kapele

 

Kristijan je čerstvá pop-rocková skupina pocházející částečně z Prahy, z Říčan a z Vsetína, jejíž členové však nejsou úplnými hudebními nováčky a mají za sebou i leckteré velké letní festivaly. Hudební formace v dnešní podobě vznikla v průběhu roku 2017 a od té doby usilovně pracuje na vlastní autorské tvorbě. Žánrově lze inspiraci nalézt u mnoha zahraničních, tak i u domácích interpretů, a to v pestré škále hudebních stylů od Alice in Chains přes Eda Sheerana až po skupinu Lucie. Společným jmenovatelem pro všechny písně kapely Kristijan je co největší originalita a opravdovost – autenticita.

Samotný název Kristijan je odvozen z křestních jmen zpěváka Jana a baskytaristky Kristýny – dvou sourozenců. Jako třetí do party patří Míša hrající na klavír a klávesy a výslednou čtveřici uzavírá bubeník Adam.

Kristijan ortodoxně zastává názor, že za kapelu musí především mluvit hudba. Svěřte se proto do jejich rukou a navštivte jejich koncert, či alespoň poslechněte jejich nahrávky, které budou brzy samostatně v distribuci.